Transformacja energetyczna

Zmiana źródeł energii, które zasilają przemysł jest powolnym procesem, który reaguje na postęp technologiczny i bodźce ekonomiczne. W 2020 roku obserwujemy dostosowanie produkcji akumulatorów i pojazdów elektrycznych do rynków finansowych. Wskazywało to na spadek wykorzystania paliw kopalnych i postęp w transformacji energetycznej.

W tym roku Tesla, producent akumulatorów i pojazdów elektrycznych umocniła swoją pozycję dzięki znacznemu postępowi technicznemu, handlowemu i finansowemu. Po pokonaniu wielu wyzwań firma opracowała technologię produkcji akumulatorów i dodała nią do pojazdów, które zostały przyjęte z aprobatą przez konsumentów. Następnie pokazali siłę swojego modelu biznesowego sceptykom i funduszom inwestycyjnym, które stawał przeciwko firmie.

Obecnie Tesla dysponuje technologią, kapitałem i reputacją, które umożliwiają zwiększenie produkcji i szybkie zawładnięcie rynkiem. Wraz ze wzrostem liczby takich firm, postępy w elektryfikacji transportu będzie się rozprzestrzeniać na inne rynki i kraje.

Co jest przedmiotem obrotu na rynku walutowym?

Fascynujące jest obserwowanie, jak Chiny stały się w tym roku liderem w walce ze zmianami klimatu. Niektórzy z dużych producentów pojazdów i głównych postaci w branży transportowej są prawie gotowi do konkurowania w powstającym segmencie transportu elektrycznego. Dlatego też emisje dwutlenku węgla pochodzące z transportu prawdopodobnie nadal będą się zmniejszać, a przedsiębiorstwa zajmujące się czystą energią będą się mnożyć, napędzane spekulacjami na rynkach finansowych.

Postęp technologiczny i sukcesy niektórych firm wskazują, że transformacja energetyczna w Europie, Ameryce Północnej i Chinach będzie przebiegać nieco szybciej niż przewidywano. W najbliższych latach światowy przemysł ograniczy zużycie węgla, zużyje więcej gazu ziemnego i zmodernizuje transport. To dobre wieści.