Trawa na balkon i taras?

Sztuczna murawa na tarasie albo balkonie to świetny pomysł. To zastrzyk urokliwego chlorofilu przez cały rok. Bo tego typu murawa nie jest dostępna tylko wiosną i latem, ale także w innych miesiącach. Trawa z rolki urozmaici kolorystycznie balkon, a także ociepli go. Jeśli lubisz chodzić po balkonie albo tarasie boso, to wybierz to syntetyczną murawę. O czym jeszcze warto wiedzieć, instalując sztuczną murawę na balkonie i tarasie?

Trawa z rolki – alternatywa dla desek tarasowych

Sztuczną trawę jest trudno odróżnić latem od starannie wypielęgnowanego trawnika. Szczególnie od takiego dobrze przystrzyżonego kosiarką. Syntetyczny trawnik świetnie odnajduje się na placach zabaw, gdzie potrzebna jest sprężysta powierzchnia amortyzująca. Ale produkt ten wykorzystać można także na balkonie i tarasie. To świetna alternatywa dla desek tarasowych lub płytek ceramicznych. Trend na balkonową lub tarasową murawę przyszedł do na z Zachodu. Kojarzy się z tarasami w apartamentowcach. Z zacisznym zakątkiem. Taras wykończony syntetyczną murawą może dawać nam namiastkę natury w wielkim mieście. Nawet w centrum miasta.

Układanie sztucznej trawy

Układanie sztucznej trawy jest łatwe i oferuje je dystrybutor sztucznej trawy w pakiecie z zakupem. A jednak należy odpowiednio przygotować podłoże, jeśli chcemy zainstalować murawę na tarasie lub balkonie. Podstawowym zabiegiem jest gruntowne wyczyszczenie podłoża pod trawę z rolki. Należy odkurzyć i odtłuścić to miejsce. To bardzo ważne, jeśli chcesz przemieszczać się swobodnie po trawie z rolki na balkonie. Jeśli podłoże nie będzie wyrównane, istnieje ryzyko potknięcia się o wystający brzeg jednej z ułożonych rolek. Może to być co najmniej niekomfortowe i dużo niebezpieczniejsze. Układanie sztucznej trawy na równej powierzchni jest też zdecydowanie łatwiejsze.

Jak uzyskać spójny wygląd nawierzchni balkonu lub tarasu?

Pamiętaj, że chcąc położyć sztuczną murawę na tarasie czy balkonie musisz znać jego rozmiar w metrach kwadratowych. Jest to istotne do tego, aby odpowiednio dopasować szerokość i długość rolek. Pasy rulonów należy odciąć dwa razy. Na początku bardziej powierzchownie w celu trwałego zespolenia brzegów rolek, a potem dokładniej, dopasowując do rozmiaru powierzchni. Układanie sztucznej trawy wymaga tego, aby zachować jednolity kierunek rozłożenia trawy na całej płaszczyźnie. Dzięki temu nawierzchnia balkonu i tarasu zyska bardzo spójny wygląd, co wpłynie na estetykę i sprawi, że trawnik będzie bardziej przypominał ten naturalny.

Jaką nawierzchnię wybrać na balkon?

Dywany sztucznych traw różnią się wysokością, miękkością, gęstością i innymi parametrami. Dystrybutor sztucznej trawy zaleca dopasować rodzaj syntetycznej murawy do warunków i celów, które chcemy osiągnąć. Na przykład jeśli na tarasie lub balkonie chcemy zaaranżować kącik dla raczkującego albo dopiero co chodzącego malucha, dobrze jest zainstalować miękką trawę z rolki. Natomiast decydując się na niewysoką trawę na balkonie zapewniamy sobie niemal niewymagającą pielęgnacji piękną nawierzchnię.