System Duplex w lakiernictwie

Nowoczesny system Duplex jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą połączyć największe zalety malowania i cynkowania ogniowego. W dużej mierze to właśnie dzięki połączeniu obu technologii można liczyć nie tylko na doskonałe zabezpieczenie korozyjne, ale również na praktycznie dowolną kolorystykę. Malowanie w systemie Duplex umożliwia także zmienienie faktury powierzchnie.

Na czym polega system Duplex?

System Duplex najprościej rzecz mówiąc to coraz popularniejsza metoda zabezpieczania różnorodnych wyrobów stalowych w której wykorzystuje się nie tylko powłokę cynkową, ale również zewnętrzną powłokę lakierową. Za niespotykaną trwałość ochrony korozyjnej odpowiada protektorujący cynk i barierowe właściwości polimerów. Dzięki powłoce cynkowej i lakierowej można zabezpieczyć elementy stalowe przed korozją atmosferyczną. System Duplex korzysta z dobrodziejstwa cynkowania ogniowego i malowania proszkowego.

W czym wyróżnia się powłoka Duplex?

Jak wspomniano powyżej ogniowe powłoki cynkowe pokryte są dodatkową powłoką malarską, dzięki czemu można liczyć nie tylko na rewelacyjną ochronę przed korozją, ale również można uzyskać rewelacyjne walory estetyczne. Głównym zadaniem powłoki malarskiej jest oczywiście zabezpieczenie cynku przed utlenianiem. System Duplex jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą znacząco przedłużyć trwałość wybranych elementów stalowych. Do zastosować zewnętrznych wykorzystywane są przede wszystkim farby poliuretanowe i nowoczesne farby epoksydowe. Producenci coraz częściej oferują również specjalne farby proszkowe hybrydowe, które powstają na bazie kopolimerów epoksydowo-poliestrowych. Malowanie w systemie Duplex przypadnie do gustu również tym osobom, które chcą uzyskać dekoracyjne powłoki i bardzo dobre właściwości użytkowe.

Dlaczego warto?

System Duplex zapewnia nie tylko wysoką trwałość i dekoracyjność. W dzisiejszych czasach warto zwrócić uwagę również na aspekty ekologiczne. Malowanie w systemie Duplex pozwala wydłużyć żywotność powłok cynkowych nawet o 30-50 lat. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać dowolny kolor z palety barw RAL. Jeżeli dojdzie nawet do uszkodzenia powłoki malarskiej to powłoka cynkowa zapobiegnie korozji podpowłokowej. Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa systemu Duplex mogą skorzystać z oferty lakierni ocynkownia-ogniowa.pl, która oferuje swoje usługi na terenie Radomia i pobliskich okolic. Sprawdź więcej na: https://www.ocynkownia-ogniowa.pl/system-duplex/. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy warto korzystać wyłącznie z usług renomowanych lakierni, które posiadają nie tylko stosowne certyfikaty, ale również wielu zadowolonych klientów.

Gdzie najlepiej sprawdzi się system Duplex?

System Duplex jest doskonałym wyborem dla tych firm, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy przystępną ceną i estetyką, a jednocześnie chcą przyczynić się do zmniejszenia zatrucia środowiska. System Duplex wykorzystywany jest przede wszystkim w budownictwie, a dokładniej mówiąc w zabezpieczeniu antykorozyjnych konstrukcji nośnych, czy też w zabezpieczaniu blach elewacyjnych. W systemie Duplex maluje się powierzchnie słupów energetycznych, przesyłowych, oświetleniowych i trakcyjnych. System Duplex doskonale nadaje się nie tylko do dużych powierzchni, ale również do dość drobnych ocynkowanych detali.